0

capitaleagles طرح پر ریسک دیگر در حوزه سرمایه گذاری

تامین مالی استارتاپ ها, جذب سرمایه و سرمایه گذاری

سایت capitaleagles خود را گروه سرمایه گذاری معرفی کرده که در سال 2001  تاسیس و فعالیت اولیه آن در زمینه ساخت و ساز، کشتیرانی و صنایع جدید بوده است اما در سال 2021 تصمیم به تغییر رویکرد و شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نموده است.

این وب سایت با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی با عنوان سرمایه گذاری در بازارهای مالی، تولید، فناوری، ژنتیک، فارکس و ارزهای دیجیتال در حال جذب سرمایه گذار است.

Capitaleagles دو بسته سرمایه گذاری را پیش روی کاربران خود قرار داده است. بسته اول با عنوان mlm و بسته دوم با عنوان staking(invest).

در بسته سرمایه گذاری اول براساس دو طرح Binary و  Trinary پرداخت سود به مشارکت کنندگان انجام می پذیرد. در طرح (Binary)  15 درصد فروش دست کمتر به عنوان سود پرداخت و در صورت ایجاد طرح (Trinary) 100 CEC به عنوان پاداش پرداخت می گردد.

CEC توکن اختصاصی Capitaleagles است که ارزش آن 1 دلار اعلام شده است. در این طرح ها تا 15 سطح پورسانت شبکه سازی طبق ادعای وب سایت قابل پرداخت خواهد بود و پورسانت زیرمجموعه گیری نیز به عنوان مشوق شبکه سازی  تا 5 سطح برای کاربران در نظر گرفته شده است.

در بسته سرمایه گذاری staking(invest) که بسته دیگر Capitaleagles است، میزان خرید در آن از 100 CEC تا 10000 CEC تعیین شده و در صورت سرمایه گذاری، کاربران هر ماه 3 تا 7 درصد از سرمایه اصلی را تا 5 سال دریافت خواهند نمود.

در بررسی عملکرد این وب سایت مواردی به شرح زیر به دست آمده که قابل تأمل است:

– وب سایت مدعی است دارای سابقه طولانی و معتبر است در حالی که هیچ گونه مجوزی برای فعالیت خود ارائه نکرده است.

–  جذب سرمایه با عنوان سرمایه گذاری در بازارهای مالی، تولید، فناوری، ژنتیک، فارکس و ارزهای دیجیتال؛ در حالی که هیچ گونه مستنداتی از فعالیت مولد اقتصادی ارائه نشده است.

– ادعای پرداخت سود تا 30000 CEC دارد که با توجه به شرایط حاکم بر بازارهای مالی غیرمنطقی است.

– پرداخت پورسانت معرفی سرمایه گذار تا 5 سطح یکی از اصلی ترین نشانه های پانزی بودن طرح است. بدین معنی که به نظر می رسد سود ادعا شده از سرمایه افراد جدید الورود پرداخت می شود نه از انجام فعالیت مولد اقتصادی.

– انتشار توکنی به نام CEC به ارزش 1 دلار و پرداخت پورسانت ها از طریق آن. این توکن فاقد پشتوانه بوده و نامعتبر است.

– شفافیت در خصوص مالکین وب سایت و فعالیت های آن وجود ندارد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده، این طرح در دسته طرح های پرریسک سرمایه گذاری قرار گرفته و سرمایه گذاری در آن به کاربران توصیه نمی شود.

منبع: ایران هشدار

عباسی - کارشناس سایبرلا
کارشناس سایبرلا

سلام. من عباسی هستم! یکی از همکاران بخش تولید محتوای سایبرلا. علاقمند به حوزه حقوق فناوری اطلاعات هستم و علاوه بر فعالیت در حوزه مسائل حقوقی, به مباحث حوزه امنیت اطلاعات و فناوری های نوین هم علاقه دارم.

برای مشاهده مطالب سایت از طریق کانال تلگرام می توانید عضو کانال سایبرلا شوید! عضویت در کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 × 3 =

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!