منتشر کننده بدافزارهای جاسوسی از کاربران شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد

منتشر کننده بدافزارهای جاسوسی از کاربران شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان از دستگیری شخصی که در یکی از شبکه‌‌های اجتماعی اقدام به سرقت اطلاعات شخصی افراد از طریق انتشار نرم افزارهای جاسوسی می‌کرد خبر داد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ دوم ستاد امین یادگار‌نژاد در این خصوص تصریح‌كرد‌: در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینكه فرد یا افراد ناشناسی‌ اقدام به انتشار تصاویر و پیام‌های من در شبكه‌های اجتماعی نموده‌اند‌؛ موضوع بلافاصله جهت پیگیری در دستور كار كارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفته است.

وی با اشاره شکایت یکی شهروندان در خصوص انتشار اطلاعات شخصی در فضای مجازی افزود: در این راستا با بررسی‌های فنی و تحلیل‌های کارشناسی مشخص گردید سیستم قربانی توسط بدافزارهایی آلوده شده و از این طریق است که تمامی اطلاعات او ‌برای سازنده این برنامه ‌ها ارسال گردیده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان  ادامه داد: با تلاش بی‌وقفه کارشناسان این پلیس مشخص شد که قربانی از طریق کلیک کردن بر روی لینک‌های آلوده‌ای که در گروه‌های شبکه‌های اجتماعی ارسال شده بوده مورد سوء‌استفاده قرار گرفته است که با اقدامات پلیسی متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ یادگارنژاد در این خصوص گفت: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بوده که با مشاهده ادله و مستندات مربوطه عنوان داشته “‌با ارسال بد افزار جاسوسی در قالب لینک نرم افزار فتوشاپ در گروه‌های اجتماعی به افراد مختلف کلیه اطلاعات گوشی آنها را هک می نمودم .” در ادامه با تکمیل تحقیقات و جمع‌بندی اظهارات طرفین پرونده به همراه متهم و مستندات جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام گردید.

وی گفت: با توجه به افزایش پرونده‌های متشكله در این زمینه‌؛ می‌طلبد كه هموطنان گرامی از چت کردن با افراد ناشناس پرهیز نموده و به هیچ عنوان بر روی لینک‌های ناشناس کلیک نکرده و هر نرم‌افزاری را بر روی سیستم خود نصب نکنند و توصیه‌های پلیسی را جدی گرفته تا در دام افراد کلاه‌بردار قرار نگیرند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید