همسایه مزاحم شبکه اجتماعی دستگیر شد

همسایه مزاحم شبکه اجتماعی دستگیر شد

 رئیس پلیس فتای استان همدان گفت: فردی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به مزاحمت اینترنتی کرده بود، توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل انتظامی استان همدان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: ‌سرهنگ امینی‌ در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر مزاحمت اینترنتی در شبکه اجتماعی، شناسایی عامل یا عاملان مزاحمت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شخصی در یکی از شبکه‌های اجتماعی به صورت مکرر برای شاکیه ایجاد مزاحمت می‌نماید و با ارسال تصاویر مستهجن باعث تنش در زندگی شخصی ایشان شده است .

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان این پلیس با عنایت به حساسیت موضوع  نسبت به پیگیری موضوع مطروحه اقدام‌ و با پی جویی‌های فنی و پلیسی،‌ متهم، ‌شناسایی و با هماهنگی دستور مقام محترم قضایی، دستگیر شد.

سرهنگ امینی گفت: متهم که همسایه شاکیه بود، بدواً منکر بزه ارتکابی بوده و سعی در کتمان حقیقت داشت که با ارائه مستندات علمی لب به اعتراف گشوده و صراحتاً به موضوع مزاحمت‌ اقرار و هدف خود از این عمل را لجاجت با خانواده ‌شاکیه اعلام داشت.

رئیس پلیس فتا همدان به شهروندان هشدار داد: شبكه‌های اجتماعی تلفن همراه ابزاری مفید و در عین حال خطرناك می‌باشند كه حضور ناآگاهانه و بدون رعایت اصول ایمنی كاربران در این فضا، آسیب‌های فراوانی به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: شهروندان در نظر داشته باشند، از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و در صورتی‌كه شخصی برای آن‌ها مزاحمت ایجاد می کند از ادامه ارتباط و پاسخ‌گویی اجتناب ورزیده و مكالمه را ادامه ندهند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید