سرقت پس انداز بانکی در پی اعتماد بی‌جا

سرقت پس انداز بانکی در پی اعتماد بی‌جا

رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: اعتماد بی‌جا و سهل انگاری از اصلی‌ترین عوامل به سرقت رفتن اطلاعات حساب بانکی افراد و به تبع آن از دست دادن مالشان می‌باشد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ حسنوند اظهار کرد: چندی پیش مرد میانسالی با مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت از حساب بنده در یکی از بانک‌ها رقم ۸۵ میلیون  ریال برداشت شده است در حالی که این حساب، پس انداز بنده بوده و شخصا از آن هیچ وجهی برداشت ننموده‌ام.

وی افزود: پس از وصول پرونده به این پلیس با بررسی‌های فنی انجام شده مشخص گردید از حساب شاکی توسط تعدادی سیم کارت تلفن همراه شارژ خریداری شده و هیچ یک از خطوط مذکور به نام شاکی نمی‌باشد.

وی افزود: لذا با توجه به محرز شدن عمل سرقت از حساب شاکی تحقیقات حول شناسایی متهم یا متهمین آغاز و در نتیجه مشخص شد خطوط مذکور متعلق به شخصی بنام م.ی. ساکن یکی از شهرستان‌های شمال کشور می‌باشد.

رئیس پلیس فتا خوزستان ادامه داد: لذا پس شناسایی محل سکونت متهم  وی احظار و در بازجویی‌های به عمل آمده به بزه انتسابی خود مبنی بر خرید شارژ از حساب شاكی اقرار و اعتراف نمود كه در دوران دانشجویی با سوءاستفاده از اعتماد شاکی مشخصات و رمز دوم كارت وی را به دست آورده و اقدام به خرید شارژ برای خود، بستگان و دوستانش نموده است.

سرهنگ حسنوند در پایان ضمن اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی و صدور قرار برای وی اظهارکرد: تمامی افراد می‌بایست قبل از هرگونه استفاده از امکانات بانکداری الکترونیک ابتدا  شیوه‌های به کارگیری آن و حفظ اطلاعات محرمانه خود را بیاموزند تا چنین اتفاقاتی برای آنها روی ندهد.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید