۲۳۲۰۰۰ بد افزار به صورت روزانه کشف می شود

۲۳۲۰۰۰ بد افزار به صورت روزانه کشف می شود

بر طبق بیانات لابراتوار kaspersky، تعداد بد افزار های جدید در سال ۲۰۱۶ ، روزانه ۲۳۲۰۰۰ مورد است که این آمار نشان می دهد ۱۳۰۰۰ مورد به صورت روزانه نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است و یک جهش قابل توجیهی از ۷۰۰۰ مورد در روز در سال ۲۰۱۱ تا به سال ۲۰۱۶ داشته است.

ایران هشدار: تعداد تهدید های سایبری که در هر روز مشاهده می شود در حال حاضر اینقدر زیاد است که آن را نمی توان به صورت دستی بررسی کرد. به همین دلیل کشف اتوماتیک بد افزار و فرآیند بررسی آن، و ترکیب آن با تخصص بشر، بهترین رویکرد است تا بتوانیم به مبارزه با تهدید های سایبری مدرن و روزمره بپردازیم.

در نتیجه پایگاه داده آزمایشگاه ابری Kaspersky ، که به اکتشاف از طریق Astraea یک ماشین یادگیری بر اساس سیستم آنالیز بد افزار در کنار آزمایشگاه بنیادی کسپر اسکای کار می کند، می پردازد. بیش از یک پنجم اشیای مخرب در دیتابیس ابری کشف به عنوان یک مخرب توسط astreea شناسایی شده اند و پایگاه داده هم اکنون حاوی یک میلیارد اشیاء مخرب، شامل ویروس ها، تروجان ها، درب های پشتی، باج افزارها، و برنامه های کاربردی تبلیغاتی و اجزای آن است.

درصد بد افزارهای کشف شده که توسط asteaea به دیتابیس ابری آزمایشگاه کسپراسکای اضافه شده است، در پنج سال اخیر رو به افزایش بوده است به طوری که بر طبق آمار، از ۷/۵۳ درصد در سال به ۴۰/۵ درصد در سال افزایش یافتنه است.
کشف یک میلیاترد فایل مخرب منحصر به فرد، یک نکته قابل توجه است که نشان می دهد، تعداد تبهکاران زیرزمینی سایبری که این بد افزارها را انتشار می دهند به صورت روز افزون در حال ازدیاد است که این خود حاکی از تهدید های بی شمار پیش روی کاربران است.

بنابراین مشاهده می شود که خطر افتادن در دام تبهکاران سایبری بسیار زیاد است و می بایست با تمهیدات امنیتی و بالا بردن سطح آگاهی خود، به دفع این خطر احتمالی که ممکن است مهم ترین اطلاعات ما را به مخاطره بیاندازد، بپردازیم. برای حفظ امنیت خود کافی است از آنتی ویروس های معتبر و به روز استفاده نموده و از کلیک روی لینک های ناآشنا که در سایت ها و ایمیل ها مشاهده می کنید، اجتناب کنید. همچنین دانلود از سایت های معتبر که فایل های آن فاقد بدافزار است، کمک شایانی به حفظ امنیت اطلاعات شما می کند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید