دستگیر شدن کلاهبرداران فضای مجازی

دستگیر شدن کلاهبرداران فضای مجازی

سرقت ارز

رئیس پلیس آگاهی استتان سمنان دستگیری کلاهبرداران فضای مجازی و کشف 30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در گرمسار خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ رضا بینقی روز شنبه به خبرنگاران در سمنان گفت: در پی شکایت چند شهروند مبنی سواستفاده کلاهبرداران از اعتماد آنها نسبت به کلاهبرداری اقدام کردند، تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی در این خصوص آغاز شد و دو تن از کلاهبرداران که با روش های متقلبانه از 11 شهروند استان با تبلیغات در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کردند، توسط ماموران انتظامی استان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی گفت: با تحقیقات و بررسی های به عمل آمده، مشخص شد موسسه ای در تهران بدون داشتن مجوز های لازم، در حوزه های اقتصادی، واردات و صادرات از طریق تبلیغات جذاب فضای مجازی، افراد را ترغیب به شرکت در فعالیت های اقتصادی می کردند.
بینقی افزود: این افراد با وعده رفع مشکلات ارزی افراد با کشور های مختلف جهان و اخذ مبالغ قابل توجه، نسبت به کلاهبرداری 7میلیارد و 721 میلیون ریالی اقدام کردند که با اقدام به موقع پلیس آگاهی استان، در دام قانون گرفتار شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان سمنان تاکید کرد: متقاضیان حوزه فعالیت های اقتصادی،برای پیشگیری از کلاهبرداری در موضوعاتی از قبیل تبادلات ارزی، واردات و صادرات، حتما از طریق مراجع قانونی پیگیری و اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به کشف 30 هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق در گرمساری ابراز داشت: طرح مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی از جمله بنزین و گازوئیل در این شهرستان به طور جدی در حال انجام است و در پی نظارت ها و بازرسی های صورت گرفته، ماموران انتظامی این شهرستان به یک دستگاه تریلر حامل مواد سوختی مظنون شده و پس از توقیف خودرو، 30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق از این نفتکش کشف و ضبط شد.
وی گفت: راننده خودرو پس از دستگیری توسط ماموران انتظامی استان، در بازجویی های صورت گرفته اعلام داشت، گازوئیل قاچاق از مبدا تهران به مقصد گرمسار بارگیری شده بود.
چندی پیش 11 هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق توسط پلیس آگاهی استان در میامی کشف و ضبط شد. گرمسار در 110 کیلومتری غرب مرکز استان سمنان و 100 کیلومتری شرق پایتخت قرار دارد.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید