0

دبیر شورای عالی فضای مجازی صدور نماد اعتماد الکترونیکی در کمتر از یک روز را تایید کرد

نماد اعتماد الکترونیک - اینماد - سایبرلا

دبیر شورای عالی فضای مجازی طی نامه‌ای به رئیس جمهوری اعلام کرد که تمامی مراحل اضافی برای صدور نماد اعتماد الکترونیکی حذف شده است و این نماد در کمتر از یک روز صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این گزارش پیروی تاکید رئیس شورای عالی فضای مجازی مبنی بر کاهش زمان صدور مجوزها و ارائه گزارش‌های مستمر در صورت اقدامات لازم و نتیجه بخش بودن آنان به وی ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این نامه آمده است که وزارتخانه صنعت معدن و تجارت با بازنگری مراحل صدور هر مجوز و حذف بخش‌های تکراری، غیرضرور و غیر مؤثر به وجود آمده و بر اثر تصمیمات جزیره‌‌ای و مجزا در طول‌ سال‌‌های مختلف، بازطراحی فرآیند صدور هر مجوز در سامانه‌های الکترونیکی و حذف مداخله انسانی در کل مراحل و فرآیند صدور مجوز، تبدیل اطلاعات اسناد به صورت داده و حالت‌‌های فرآیندی به صورت کدشده (تولید فراداده‌های اسناد)، تبادل اطلاعات بین دستگاه‌ها به جای تبادل فیزیکی اسناد و نظارت مستمر، پسینی و هوشمند به جای نظارت مقطعی و حضوری، موفق شده است این هدف مهم را محقق سازد.

هم‌اکنون تمامی کسب وکارهای فضای مجازی برای فعالیت نیازمند دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هستند. طبق آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی دریافت هر گونه درگاه پرداخت الکترونیکی نیز منوط به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شده است از همین رو کوتاه بودن فرایند دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در آخرین آماری که از سوی رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام شده است این مرکز تا کنون بیش از ۶۰ هزار نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب وکارهای فعال در کشور صادر کرده است.

در این نامه تاکید شده است که اقدامات صورت گرفته از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منجر به کاهش زمان صدور نماد اعتماد الکترونیکی به کمتر از یک روز رسیده است.

منبع: پیوست

عباسی - کارشناس سایبرلا
کارشناس سایبرلا

سلام. من عباسی هستم! یکی از همکاران بخش تولید محتوای سایبرلا. علاقمند به حوزه حقوق فناوری اطلاعات هستم و علاوه بر فعالیت در حوزه مسائل حقوقی, به مباحث حوزه امنیت اطلاعات و فناوری های نوین هم علاقه دارم.

سایبرلا حاوی انبوهی از مطالب آموزشی است. برای مطالعه مطالب و مقالات آموزشی اینجا را کلیک کنید مطالب آموزشی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

چنانچه دیدگاهی حاوی کلمات توهین آمیز باشد, تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  12 + 1 =

  لینک کوتاه :
  Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.

  عضویت در خبرنامه ویژه سایبرلا

  با عضویت در خبرنامه سایبرلا از آخرین قوانین و مقررات حوزه فضای مجازی آگاه شوید!