پیگیری الکترونیکی وضعیت پرونده قضایی در سامانه ثنا

پیگیری الکترونیکی وضعیت پرونده قضایی در سامانه ثنا

امکـان پیگیـری دادخـواست، شکـواییه، لایحـه و یا اظهـارنامه بصـورت حضـوری یا غیرحضـوری

 نکته۱: از تاریخ ۲-۸-۱۳۹۵ برای پیگیری پرونده ، ابتدا باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید. ( راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا | ثبت نام سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی)/*سایبرلا*/

نکته۲: برای ورود به سامانه پیگیری، در صورتی که در سامانه ثنا ثبت نام کرده اید، ابتدا از طریق سایت adliran.ir و کلیک بر روی “اطلاع رسانی با رمز پرونده” یا “اطلاع رسانی برای اشخاص” ، با کد ملی و رمز سامانه ثنا وارد شوید و سپس با وارد کردن شماره پرونده و رمز شخصی مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوید.

نکته ۳ : اگر از طریق سایت فوق موفق به ورود نشدید، از آدرس sana.adliran.ir/Home/Index وارد شوید (برای ورود اینجا کلیک کنید)

نکته ۳ : با توجه به کندی و قطعی سایت در صورتی که پس از ورود با رمز ۱۰ رقمی، از صفحه ای که رمز موقت وارد می شود، به صفحه بعد هدایت نشدید، مطابق تصویر ذیل کد امنیتی را عوض کنید و یکبار دیگر کد امنیتی جدید را وارد کنید و سپس بر روی ورود کلیک کنید تا وارد سامانه شوید.(در صورتی که باز هم موفق به ورود نشدید، این کار را چند بار انجام دهید تا واردشوید)

سامانه ابلاغ الکترونیکی قضایی | سامانه ثنا

۱- برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده با ورود به سایت adliran.ir بر روی “اطلاع رسانی با رمز پرونده” کلیک کنید.( و یا اینجا کلیک نمایید. برای ورود با کد ملی و رمز سامانه ثنا، وارد شوید و سپس با وارد کردن شماره پرونده و رمز شخصی مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوید. لازم به ذکر است هر پرونده رمز شخصی مربوط به خود را دارد ولی رمز سامانه ثنا (سامانه شناسه قضایی) یک رمز است و ارتباطی به رمز مربوط به هر پرونده ندارد. در حال حاضر با ورود از طریق گزینه “اطلاع رسانی برای اشخاص” نیاز به داشتن رمز شخصی برای هر پرونده ندارید و بدون رمز شخصی پرونده ها هم می توانید آن ها را پیگیری کنید)

۲- پیگیری اظهارنامه و اطلاع از کیفیت ابلاغ، از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و یا مراجعه به سایت adliran.ir امکان پذیر است. لازم به ذکر است گواهی ابلاغ می بایست ممهور به مهر دفتر خدمات قضایی باشد. (برای پیگیری آخرین وضعیت اظهارنامه اینجا کلیک کنید)

۳- پیگیری آخرین وضعیت دادخواست(قبل از ارجاع به شعبه) از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و یا مراجعه به سایت adliran.ir امکان پذیر است.(برای پیگیری آخرین وضعیت دادخواست اینجا کلیک کنید)/*سایبرلا*/

*********************

رمز شخصی مربوط به هر پرونده:

در هر پرونده قضایی، به تمامی اشخاص ذی سمت و مرتبط آن پرونده رمزی ۵ رقمی با عنوان رمز شخصی تخصیص داده می شود. پس از ارجاع پرونده به شعبه، در صورتی که شماره فرد در پرونده موجود باشد، رمز به خواهان پیامک می شود. فقط با داشتن این رمز است که یک شخص می‌تواند از خلاصه پرونده و روند کار پرونده ( اتفاقات و تصمیمات اخذ شده ) مطلع شود. در حال حاضر با ورود از طریق گزینه “اطلاع رسانی برای اشخاص” نیاز به داشتن رمز شخصی برای هر پرونده ندارید و بدون رمز شخصی پرونده ها هم می توانید آن ها را پیگیری کنیدرمز شخصی را می‌توان به دو بدست آورد:

۱- مراجعه حضوری به شعبه رسیدگی کننده به پرونده

۲- ارسال پیامک به شماره راهنمای پیام کوتاه ۳۰۰۰۹۶۹۹ یا ۵۰۰۰۹۶۹۹ یا ۵۰۰۰۴۹ (در صورتی که شماره همراه شما توسط شعبه در پرونده قید شده باشد)

(برای مشاهده راهنمای سامانه پیام کوتاه خدمات الکترونیک قضایی اینجا کلیک کنید )

همچنین به دلایل امنیتی و قضایی، اطلاع رسانی در پرونده‌های مدنی فقط به خواهان، خوانده و وکلای آن‌ها و در پرونده‌های کیفری فقط به شاکی، متهم و وکلای آنها انجام می‌شود.

اطلاع رسانی (شامل خلاصه پرونده و روند کار) بر اساس اطلاعاتی است که توسط کارمندان شعبه در سیستم کامپیوتری شعبه ثبت شده است. در صورتی که در ثبت اطلاعات اشتباهی رخ داده باشد، اطلاع رسانی نیز همان را منعکس می‌کند.

این سامانه الکترونیکی ( که توسط مرکز آمار و فن آوری قوه قضاییه طراحی و ساخته شده است)، فقط در حد اطلاع رسانی به اطلاعات پرونده‌ها دسترسی دارد و به هیچ وجه امکان تغییر در اطلاعات از این طریق وجود ندارد. برای اصلاح و یا تکمیل اطلاعات پرونده باید حضورا به شعبه مراجعه شود و یا از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام به ارائه لایحه شود./*سایبرلا*/

وقتی پیام (اطلاع رسانی در این پرونده فقط به اشخاص ذی‌سمت و نمایندگان قانونی مجاز است) داده می‌شود که رمز وارد شده مربوط به شخصی باشد که هیچ یک از سمت‌های فوق را در پرونده نداشته باشد و یا سمت وی توسط شعبه اشتباه ثبت شده باشد.

ردیف فرعی و نحوه بدست آوردن آن چیست؟

چون ممکن است در رسیدگی به یک پرونده قضایی، پرونده از یک شعبه به شعبه دیگری ارسال شود، علاوه بر شماره ۱۶ رقمی پرونده، یک ردیف فرعی نیز تخصیص داده می‌شود که نشان می‌دهد این پرونده مربوط به کدام شعبه است. اولین بار ردیف فرعی یک (۱) به پرونده تخصیص داده می‌شود و اگر پرونده به شعبه دیگری ارسال شد، ردیف فرعی دو (۲) تخصیص داده می‌شود و به همین ترتیب ردیف‌های بعدی ( ۳، ۴، ۵ و …) هر جا در اطلاع رسانی، نیاز به ردیف فرعی باشد فقط باید عدد مربوط به آن ( مثلا ۱) وارد شود. در صفحه اطلاع‌رسانی، گزینه‌ای با عنوان مشاهده ردیف‌های فرعی در نظر گرفته شده است که تمامی ردیف‌های فرعی مربوط به یک شماره پرونده را نشان می‌دهد.

ماخذ: دفتر خدمات الکترونیک قضایی- قم


مطالب مرتبط: راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا | ثبت نام سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی

مطالب مرتبط: پیگیری الکترونیکی وضعیت پرونده قضایی

مطالب مرتبط: راهنمای سامانه پیام کوتاه خدمات الکترونیک قضایی

مطالب مرتبط: راه اندازی آزمایشی سامانه دادرسی الکترونیکی (سامانه 135) سازمان تعزیرات حکومتی

مطالب مرتبط: ضرورت ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی/ کاهش هزینه و زمان رسیدگی از مزایای سامانه ثنا

مطالب مرتبط: سامانه ثنا چیست؟

 

30 نظر

 1. متاسفانه ابلاعیه برای من فرستاده شده ولی رمز موقت نیامده الان چهار روز است و تمام راها رفتم ولی موفق نشدم با تشکر سید همایون رضوانی

   
 2. وای پدرمون دراومد از روزی که پیامک اومده رمز شخصی داده مدام تا نصفه های شب تواینترنت هستم سرگیجه گرفتم اما ابلاغی مشاهده نکردم همه اش میگه رمز موقت نادرست بازم رمز گرفتم بازم میگه نادرست پس ماچکارکنیم این چه کاریه همون حضوری قدیمی وسنتی والا بهتره.فقط اخطارمیدن اما سایت خودشون رو درست نمی کنن.

   
 3. با سلام سامانه بسیار پر دردسر و سرگردان کننده ای است متاسفانه ساعات زیادی از عمر ارزشمند ما تلف میشود ولی به سایت و اخطاریه دسترسی پیدا نمی کنیم

   
  • با سلام و احترام،
   سامانه ثنا متعلق به معاونت آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه است

    
  • با سلام و احترام،
   سامانه ثنا متعلق به معاونت آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه است

    
 4. با سلام از شما مسئولین محترم عاجزانه خواهشمندم سایت رو مثل سابق کنید الان یه سال که به پرونده هام دسترسی ندارم هرروزهم واسم ابلاغیه میاد سایت به هیچ وجه حتی یه بارهم درطول ۲۴ ساعت شبانه روز باز نمیکنه. برای رفع مشکل لطفا چاره ای بیندیشید….

   
 5. سلام این چه وضعی هست سیستم اشکال داره ما رو چهار روزه سر کار گذاشتید همش میگه رمز نا معتبر است یا تصویر داده شده اشتباه است کار خودتون رو راحت کردید مردم رو علاف تر

   
 6. همه موارد را وارد کردم ولی در اخر رمز شخصی که باید پیامک بشه روی گوشی نمیاد . چه سیستم پیچیده ای ….

   
 7. در صورت امکان نتیجه رای به شماره پرونده ……. در شعبه 36 دیوان عالی به ایمیل اینجانب ارسال شود یا بنده را راهنمایی کنید

   
 8. واقعا از این نابسامانی وضعیت دریافت ابلاغیه باید خجالت کشید این چه وضیعت خرابیه 5 تا ابلاغ فرستاده نمیشه وارد سایت شد بجاش خود ابلاغ بفرست.

   
 9. سلام دقیقا در اطلاعات درخواستی چیزهایی را یخواهد که معمولا کسی همه آنها را ندارد پس ببخشید سر کار نذارید

   
 10. با سلام و خسته نباشید، میخواستم بدونم در حال حاضر کسی از من شکایت کرده یا نه،؟ راهی هست؟

   
 11. باسلام فقط اتلاف وقت و هزینه است اصلا فایده نداره یا درست کنید یا جمعش کنید. البته خواهشا

   
 12. بابامااگرباهمون روش های سنتی پیگیری کنیم خیلی زودتربه نتیجه میرسیم این چه سایتیه که 5ماه باهیچ وسیله ای بازنمیشههههههههه نخواستیم بابا

   
 13. اخه این چه سیستمیه ۱۲۰۰۰ تومن پول گرفتن برای ثبت نام ولی هیچ به هیچ گیج شدم بخدا اصلا کارایی نداره

   
 14. سلام
  من it خوندم سامانه خوبی هست ام اگر اپلیکیشن داشته باشد بهتر است.
  دسترسی به آن بسیار آسان است.
  تشکر میکنم.
  اگر بقیه صفحات طراحی شوند نیز بسیار خوب است.
  مانند ثبت شکایت دادخواست و غیره.
  راهنمایی و مشاوره هم داشته باشد که خوب است.
  اینطوری دست دلالان این عرصه قطع و جیب مردم خالی نمیشود
  تشکر

   
 15. سلام.سایت فقط برای من روی یه سیستم باز میشه و روسیستم های دیگه صفحه سفید است. هر دفعه میرم یه کافی نت با مسافت طولانی باید چکار کنم؟

   
 16. سلام
  به گوشی تلفنم پیامک امده رای صادر شده ولی نتوانستم رای را ببینم.
  به دادگاه رجوع کردم متن دادنامه رابگیرم گفتند ممنوع است خودمان بدهیم بر کافی نت بگیر
  بعد از چند روز تلاش شبانه روزی موفق شدم وارد سایت شوم وخلاصه پرونده را ببینم .نوشته دادنامه صادر شده ولی متن دادنامه را ندیدم.
  …..

   
 17. سلام جای تعجب است مسئولینی که این سایت را تعبیه کردند ودر صداوسیما هم تبتیغ میکنند خودشان بطور ازمایشی امتهان کنند ببینند قابل استفاده است یانه پرونده من شهرستان است مواردی که قبل از اعتراض باید ابلاغ میشد انجام نشده وپرونده بدون اطلاع من به تجدید نظر ارسال شده حتما به این سایت اکتفا میکنند که هیچگونه قابل بهره برداری نیست بدینطریق موجب اتلاف وقت وضایع شدن حق میکردد چنانچه نتوانند بهبود ببخشند خوب است روش سنتی قدیمی را عمل کنند

   

پاسخی بنویسید