هکر شبکه‌های اجتماعی توسط پلیس فتا کرمان دستگیر شد

هکر شبکه‌های اجتماعی توسط پلیس فتا کرمان دستگیر شد

رئیس پلیس فتا کرمان از دستگیری شخصی که در شبکه‌های ‌اجتماعی اقدام به سرقت اطلاعات شخصی می‌کرد‌، خبر داد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد گفت: در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینكه فرد یا افراد ناشناسی اقدام به انتشار تصاویر و پیام‌های وی در شبكه‌های اجتماعی كرده است، موضوع بلافاصله جهت پیگیری در دستور كار كارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا با بررسی‌های فنی و تحلیل‌های کارشناسی مشخص شد سیستم شاكی توسط بدافزارهایی آلوده شده و از این طریق تمامی اطلاعات او برای سازنده این برنامه‌ها ارسال شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان ادامه‌داد: شاكی از طریق کلیک کردن بر روی لینک‌های آلوده‌ای که در گروه‌های شبکه اجتماعی ارسال شده بوده مورد سوء‌استفاده قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در این خصوص گفت: با تلاش كارشناسان پلیس فتا و با اقدامات تخصصی متهم شناسایی و دستگیر شد كه در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بود که با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اعتراف كرد و جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.

سرهنگ یادگارنژاد گفت: با توجه به افزایش پرونده‌هایی با این موضوع‌، می‌طلبد كه هموطنان گرامی از چت کردن با افراد ناشناس پرهیز كنند و به هیچ عنوان بر روی لینک‌های ناشناس کلیک نکرده و نرم‌افزار‌های ناشناس را بر روی سیستم خود نصب نکنند و توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته تا در دام مجرمان و کلاهبرداران سایبری قرار نگیرند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید