همکار سارق در دام کارآگاهان پلیس فتا

همکار سارق در دام کارآگاهان پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری که به صورت غیر مجاز اقدام به برداشت وجه از حساب کاربران می‌نمود خبرداد و گفت: براساس قانون هركس به طور غیرمجاز داده‌های متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ها در اختیار صاحب آن باشد، به جزای نقدی از یك میلیون (1.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یك روز تا یك سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ سیدعلی میراحمدی در تشریح این خبر گفت: پس از وصول پرونده‌ای از دادسرا با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی مراتب رسیدگی در دستور كار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی و بررسی شواهد و ادله‌های موجود مشخص گردید که متهم طی مدت 7 ماه اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب شاکی می‌نمود.

این مقام انتظامی اظهار کرد: طی انجام اقدامات فنی توسط مهندسین کارآگاه پلیس فتا مشخص گردید متهم با وجه سرقتی اقدام به خرید اینترنتی نموده که با پی‌جویی‌های صورت گرفته  متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی‌ دستگیر گردید. متهم با مشاهده ادله‌های موجود به بزه خود اعتراف و بیان داشت همکار شاکی می‌باشد و با سوء‌استفاده از اعتماد شاکی این عمل مجرمانه را انجام داده است  .

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان سمنان از کاربران خواست تا مراقب رمزهای کارت بانک خود بوده و به هیچ عنوان آن‌ را در اختیار دیگران نگذاشته و به صورت دوره‌ای آن‌را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه فعال سازی پیامک بانکی می‌تواند ما را از برداشت‌های غیر مجاز بانکی آگاه کند، به شهروندان توصیه کرد: حتما نسبت به فعال سازی پیامک بانکی خود اقدام نمایند تا در صورت برداشت غیر مجاز سریعا مطلع گردند.

سرهنگ میراحمدی در پایان گفت: از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید