0

معیارهای شایستگی در احراز صلاحیت اپراتورهای مجازی تشریح شد

دسته بندی ها : رگولاتوری 23 آبان 1393 مدیر سایبرلا 545 بازدید
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پیش‌نویس اصول حاکم بر اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) معیارهای شایستگی در احراز صلاحیت متقاضیان دریافت پروانه این اپراتور را تشریح کرده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در صورتی که ملاک انتخاب اپراتورهای مجازی، برگزاری مزایده یا منحصر کردن انتخاب به توافق با اپراتورهای میزبان نباشد، مساله معیارهای شایستگی در احراز صلاحیت متقاضیان اهمیت فراوانی پیدا می کند.
مطالعه تجربه سایر کشورها در واگذاری پروانه اپراتور مجازی، شرایط مختلفی را به عنوان ملاک احراز صلاحیت در اعطای پروانه به این اپراتورها مطرح می‌کند که تضمین دارا بودن حداقلی از توانمندی مالی برای سرمایه‌گذاری و حضور (در برخی موارد تا سقف معینی) از سرمایه‌گذاری خارجی در ترکیب سهامداران متقاضی پروانه از جمله این شرایط است.
همچنین، حضور شریک خارجی با تجربه اپراتوری تلفن همراه یا تجربه اپراتوری مجازی با حداقلی از شرایط شایستگی و تجربه از لحاظ سابقه فعالیت و تعداد مشترک، حضور موسسات مالی و امثال آن در ترکیب سهامداران متقاضی پروانه، حضور بازیگرانی از سایر بازارهای مخابراتی مانند خدمات اینترنتی، تلفنی، ارتباطات ثابت و … در ترکیب سهامداران متقاضی پروانه و ارایه شواهدی از توانمندی در مدیریت کسب و کار، قدرت و اعتبار برند و مشتری‌مداری متقاضی پروانه از دیگر معیارهای ارزیابی شایستگی متقاضیان پروانه MVNO است.
در مجموع در این بخش انتظار می‌رود فعالان بازار ارتباطات کشور پیشنهاد تخصصی و اجرایی خود را در مورد نحوه ورود اپراتورهای مجازی، پیشنهاد دقیق معیارهای شایستگی و کلیت و نقش توافق با اپراتورهای میزبان در احراز صلاحیت و اعطای مجوز به این اپراتورها و سایر موارد مرتبط به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیشنهاد کند.
مدیر سایت سایبرلا
مدیر سایبرلا

مدیر سایت سایبرلا

سایبرلا حاوی انبوهی از مطالب آموزشی است. برای مطالعه مطالب و مقالات آموزشی اینجا را کلیک کنید مطالب آموزشی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

چنانچه دیدگاهی حاوی کلمات توهین آمیز باشد, تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک × 2 =

  لینک کوتاه :
  Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.

  عضویت در خبرنامه ویژه سایبرلا

  با عضویت در خبرنامه سایبرلا از آخرین قوانین و مقررات حوزه فضای مجازی آگاه شوید!