مامور قلابی در دام پلیس فتا گرفتار شد

مامور قلابی در دام پلیس فتا گرفتار شد

رییس پلیس فتا خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری مامور قلابی پلیس فتا در شهرستان بجنورد خبر داد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ پاسدار علی اعتمادی در تشریح این خبر گفت: فردی که خود را مامور پلیس فتا معرفی و از احدی از شهروندان اخاذی نموده بود، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: فرد مامور نما پس از معرفی خود گوشی تلفن همراه شاکی را اخذ می‌نموده و بیان می‌داشته نیاز به بازبینی دارد  .

این مقام انتظامی اظهار کرد: در ادامه با شاکی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام برقرار نموده و به وی عنوان داشته است در قبال باز پس دادن گوشی تلفن همراهش و عدم رسیدگی به تخلفات شاکی یک دستگاه واحد مسکونی در اختیارش قرار دهد.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله پس از کسب تکلیف از مقام محترم قضایی خطوط تلفن همراه و اکانت‌های کاربری فرد مامور‌نما زیر نظر گرفته شد و با انجام اقدامات فنی و استعلامات قضایی مشخص گردید مالک خط فوق خانمی به هویت معلوم اهل و ساکن بجنورد می‌باشد .

سرهنگ اعتمادی ادامه داد: پس از احضار خانم به پلیس فتا و با مشاهده مستندات و ادله قانونی‌، در اظهاراتش بیان داشت، شاکی از دوستان پدرم می‌باشد و به دلیل دادن پیشنهادات نامربوط به بنده‌، خط تلفن همراهم را در اختیار شخصی قرار دادم تا وی را تهدید و انتقام بگیرد‌. در نهایت متهم شناسایی و پس از ‌هماهنگی با مقامات قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام انتظامی گفت: در بازجویی فنی صورت گرفته، متهم ضمن اعتراف به اعمال ارتکابی عنوان کرد با جعل عنوان پلیس فتا به قصد تهدید و انتقام اقدام به این کار نمودم.

شایان ذکر است پرونده به همراه مستندات و متهم مربوطه تحویل دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد گردید.

رییس پلیس فتا خراسان شمالی در توصیه به شهروندان گفت: ماموران قلابی با آگاهی از نقاط ضعف و تخلفات افراد و بزرگ نمایی آنها در جهت اخاذی و کلاهبرداری تلاش می‌نمایند. همه ماموران دولتی در زمان اجرای ماموریت‌های خود در صورت در خواست شهروندان و حتی بدون درخواست فرد مکلف به ارائه کارت شناسایی خود هستند لیکن ماموران قلابی به انحای مختلف از ارائه کارت شناسایی و یا حکم قضایی طفره و در صورت جعل آن نیز فرصت مطالعه دقیق کارت و یا حکم را از قربانیان خود می‌گیرند.

وی ادامه داد: همواره توجه داشته باشید که ماموران مسئول تعیین و اعمال هیچ نوع مجازات کیفری و یا مالی (اخذ مبلغ جریمه و.. ) به صورت مستقل نیستند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید