0

تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری است

دسته بندی ها : فناوری اطلاعات, مجلس شورای اسلامی 6 مرداد 1399 کارشناس سایبرلا 167 بازدید
مجلس یازدهم شورای اسلامی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از موضوعات مربوط به فناوری و اطلاعات در سایر کمیسیون‌ها قابل رسیدگی نیست، گفت: تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری است که باید انجام شود.

مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای مجازی ویژگی ها و ابعاد مختلفی برای رسیدگی دارد گفت: یکی از اولویت‌های مجلس شورای اسلامی تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات است چرا که این موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است و ما نیز باید هر چه سریع‌تر نسبت به راه‌اندازی این کمیسیون اقدام کنیم.

رسیدگی به موضوعات فناوری اطلاعات باید در یک کمیسیون ویژه باشد

وی افزود: کمیسیون‌های ویژه برای موضوعاتی تشکیل می‌شوند که دارای ابعاد مختلف و اساساً از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.در این میان کمیسیون فناوری اطلاعات از مواردی است که باید رسیدگی به موضوعات آن در قالب تشکیل کمیسیون ویژه باشد.

تاکید رهبر مقام معظم رهبری بر حوزه فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال

طغیانی تصریح کرد: حوزه فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال دارای ویژگی‌ها و ابعاد مختلفی هستند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که این موضوع را بارها مقام معظم رهبری اشاره فرمودند و مجلس نیز نسبت به تشکیل کمیسیون فناوری و رسیدگی به موضوعات مربوط به این حوزه متناسب با ارزش آنها وظیفه دارد.

باید هر چه سریع‌تر کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات تشکیل شود

وی در پایان گفت: با توجه به وجود اسناد بالادستی و شورایی به نام شورای عالی مجازی باید هر چه سریع‌تر کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات تشکیل شود تا بسیاری از موضوعات و حوزه‌هایی که در این حوزه مغفول مانده است رسیدگی شود و فاصله طولانی که از اقتصاد دیجیتال گرفته‌ایم جبران شود.

منبع: فارس

عباسی - کارشناس سایبرلا
کارشناس سایبرلا

سلام. من عباسی هستم! یکی از همکاران بخش تولید محتوای سایبرلا. علاقمند به حوزه حقوق فناوری اطلاعات هستم و علاوه بر فعالیت در حوزه مسائل حقوقی, به مباحث حوزه امنیت اطلاعات و فناوری های نوین هم علاقه دارم.

برای مشاهده مطالب سایت از طریق کانال تلگرام می توانید عضو کانال سایبرلا شوید! عضویت در کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 + هجده =

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!