فروش اطلاعات مشترکين تلفن همراه عامل نقض حریم خصوصی است

فروش اطلاعات مشترکين تلفن همراه عامل نقض حریم خصوصی است

رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: عامل فروش اطلاعات محرمانه مشترکین یکی از اپراتورهای تلفن همراه دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ حسنوند در این خصوص گفت: امروزه یکی مخاطرات فضای مجازی به سرقت رفتن اطلاعات شخصی کاربران و نقض حریم خصوصی آنها می‌باشد که پیگیری و شناسایی عاملان آن در راس ماموریت‌های پلیس فتا می‌باشد.

وی افزود: در این راستا پلیس فتا استان خوزستان با رصد و گشت زنی در فضای مجازی مورد مشابهی را مشاهده کرد و انجام تحقیقات و بررسی‌های لازم در خصوص دستگیری عامل یا عاملین آن را در دستور کار قرار داد.

سرهنگ حسنوند در ادامه تشریح کرد: در نتیجه پس از شناسایی عامل فروش اطلاعات شخصی و به دست آوردن محل اختفای متهم، با حکم مقام محترم قضایی افسران پلیس فتا فرد مذکور را دستگیر کرده و پس از انجام مراحل قانونی و اعتراف متهم به بزه انتصابی جهت صدور حکم قضایی متهم را به مراجع قضایی تحویل دادند.

رئیس پلیس فتا خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: در هنگام انجام فعالیت‌های خود در فضای سایبر و در صورت مشاهده انجام چنین تخلفاتی، سریعا آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی اطلاع رسانی نمایید.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید