0

فروش آفلاین و آنلاین طلا نیازمند دریافت مجوز است

مجوز فعالیت - مجوز کسب و کار - سایبرلا

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: فروش آنلاین طلا توسط کسب و کارها نیازمند مجوز فروش آفلاین طلا از اتحادیه طلای استان و سپس مجوز فروش آنلاین از اتحادیه کسب و کارهای مجازی است.

رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی درباره مجوز فروش آنلاین طلا گفت: بر اساس ماده 87 قانون نظام صنفی و آیین نامه اعلام شده، هر فعالیت در حوزه فضای مجازی نیاز به مجوز از اتحادیه کسب و کارهای مجازی دارد و کسب و کارهایی که قصد فروش آنلاین طلا دارند باید از اتحادیه مجوز فعالیت دریافت کنند.

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی ادامه داد: در حال حاضر ۵ مجوز صادر کرده ایم و آیین نامه‌ای را با معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور آماده کرده ایم و در حال حاضر چندین ماه است که در اختیار اتاق اصناف ایران برای ابلاغ است و در صورت ابلاغ این حوزه قانونمند خواهد شد و ساماندهی می‌شود.

وی تاکید کرد: پنج کسب و کاری که هم اکنون مجوز فروش آنلاین طلا از اتحادیه کسب و کارهای مجازی را دارند در عین حال از اتحادیه‌های طلا استان خود مجوز دریافت کرده‌اند و به صورت فیزیکی نیز فعالیت دارند؛ در حقیقت ما صرفا به کسب و کارهایی مجوز فروش آنلاین طلا می‌دهیم که مجوز فعالیت آفلاین را داشته باشند.

صرفا به کسب و کارهایی مجوز فروش آنلاین طلا می‌دهیم که مجوز فعالیت آفلاین را داشته باشند

الفت نسب افزود: بر اساس آیین نامه‌ای که برای فروش آنلاین طلا آماده شده، کسب و کاری که قصد فروش آنلاین طلا را دارد یا باید خودش صاحب طلا فروشی باشد یا با طلافروشی قراردادی منعقد کند که این موضوع باعث خواهد شد تا فضای کسب و کار این بخش امن شود و از سرمایه سرمایه گذاران و شهروندان حراست شود.

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی با اشاره به فعالیت کسب و کارها در زمینه فروش آنلاین طلا و سکه گفت: باید واقعیت را پذیرفت که در این بخش فعالیت‌هایی از سوی کسب و کارهای نو در حال انجام است و برای ساماندهی باید قانونگذاری و نظارت صورت گیرد تا از مشکلات پیشگیری شود و کسب و کارها بتوانند در این فضای اقتصادی فعالیت داشته باشند.

معتقدم، هر چقدر جلوی کسب و کارها را بگیریم وارد فضای غیر رسمی می‌شوند و دیگر نمی‌توان فضا را ساماندهی کرد و مشکلاتی را کلاهبرداری داشتیم.

منبع:ایبنا

مدیر سایت سایبرلا
مدیر سایبرلا

مدیر سایت سایبرلا

برای دسترسی سریع تر به مطالب سایت، می توانید عضو کانال تلگرم شوید! عضویت در کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.

عضویت در خبرنامه ویژه سایبرلا

با عضویت در خبرنامه سایبرلا از آخرین قوانین و مقررات حوزه فضای مجازی آگاه شوید!