فرزندان خود را در فضای مجازی رها نكنید

فرزندان خود را در فضای مجازی رها نكنید

رییس پلیس فتا گلستان به كلیه والدین نسبت به رها كردن فرزندان در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سروان ‌وحید صاحبكاران‌ گفت: امروزه به کمک رایانه‌ها و اینترنت، ‌اجرای بسیاری از کارها به طور قابل توجهی آسان شده اما این سرعت و توانایی راحت در انجام کارها، راه را برای ارتکاب جرم گشوده است.

وی افزود: از زمانى که اینترنت وارد فضاى زندگى انسان شده تا به امروز، على‌رغم تمام محاسن و مزایاى آن، یکسرى دغدغه‌ها و نگرانى‌هایى را برای خانواده‌ها تحمیل نموده است.

سروان صاحبكاران اظهار کرد: موضوعی كه در تمام جوامع موضوعیت داشته و محدود به جامعه و یا اقلیتی خاص نمی‌شود به دلیل ویژگی‌های خاص فضای مجازی و نو بودن این پدیده، بسیاری از والدین فرصت، امكان و یا توان كافی برای شناخت دقیق این فضاء و كاربردهای آن را به دست نیاورده‌اند.

وی ادامه داد: عدم آشنایی مناسب آنها با این فضا و در مقابل استفاده روزمره نوجوانان و جوانان و حتی كودكان از این فضا باعث شده است كه یك فضای محرمانه و خصوصی در داخل خانه برای فرزندان ایجاد شود و آنها بدون دغدغه و بدون احساس وجود ناظر بیرونی به سایت های مختلف در این فضا دسترسی یافته و بعضاً به دلیل ویژگی های سنی و شخصیتی و كنجكاوی های خود، متأثر از فضاهای ناسالم موجود در اینترنت گردند.

مسئول پلیس فتا گلستان تاكید كرد: به فرزندان خود آموزش دهیم كه به هیچ عنوان آشنایی‌های خود با دیگران در فضای مجازی را به فضای واقعی نكشانند و به هیچ عنوان به افرادی كه در فضای مجازی شناختی نسبت به آنها ندارند اعتماد نكنند.

وی در پایان خاطرنشان كرد: بهترین شیوه سودجویان برای شكار طعمه‌ها، استفاده از صفحات و واژه‌‌های جذاب و گول‌زننده است كه متاسفانه بسیاری از جوانان و افراد كم سن و سال نیز به این افراد اعتماد می‌كنند و دچار آسیب‌های بعضا جبران ناپذیری می‌شوند.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید