سرقت ازحساب ۱۴۰ مشتری در یک مغازه

سرقت ازحساب ۱۴۰ مشتری در یک مغازه

رئیس پلیس فتای اصفهان گفت: کارشناسان پلیس فتای اصفهان، صاحب یک مغازه لوازم آرایشی که با تهیه دستگاه اسکیمر و کارت‌های خام، اطلاعات کارت ۱۴۰ شهروند را کپی و با رمزی که از مشتریان داشت در فرصت مناسب اقدام به خالی کردن حساب آنها می‌کرد دستگیر کردند.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ‌ سید‌مصطفی مرتضوی‌  با بیان اینکه چندی پیش شکایت‌های متعددی از سوی شهروندان مبنی بر برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها دریافت شد، گفت: این موضوع بلافاصله به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌ها و تحقیقات علمی و تخصصی مشخص شد که تمامی شاکیان از یک مغازه لوازم آرایشی در سطح شهر اصفهان اقدام به خرید کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان بلافاصله با اطلاع از این موضوع طی هماهنگی با مقام قضائی به محل اعزام و در بازرسی از محل یک عدد دستگاه اسکیمر که مخصوص کپی کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری است به همراه  ۱۴۰ عدد کارت کپی شده از روی کارت‌های اعتباری شهروندان کشف كردند.

سرهنگ مرتضوی با اشاره به دستگیری متهم در این عملیات اظهار کرد: این فرد تبهکار با تهیه دستگاه اسکیمر و  کارت‌های خامی که در بازار موجود است اطلاعات کارت ۱۴۰ نفر از شهروندان را کپی کرده و با رمزی که از مشتریان داشت در فرصت مناسب اقدام به خالی کردن حساب آنها می‌نمود.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه متهم بالغ بر سه میلیارد ریال از حساب مشتریان خود به صورت غیرمجاز برداشت کرده بود، گفت: در این رابطه حساب‌های متهم مسدود و اموال به سرقت رفته به مالباختگان بازگردانده شد.

این مقام انتظامی بیان کرد: توصیه ما به شهروندان این است که در هنگام خرید و پرداخت وجه آن خود عملیاتی بانکی را انجام دهند و کارت و رمز را در اختیار فروشندگان نگذارند.

وی افزود: همانطور که مشتریان حق دارند که خودشان از دستگاه کارت خوان استفاده کرده و رمز را نیز خود وارد نمایند‌، فروشندگان نیز حق دارند بر عملیات بانکی نظارت داشته باشند؛ بنابراین دستگاه کارت خوان فروشگاه می‌بایست در منظر عمومی قرار گیرد و اگر چنانچه فروشنده‌ای اقدام به مخفی کردن دستگاه پوز کرد، نسبت به این موضوع مشكوک شوند.

سرهنگ مرتضوی ادامه داد: همچنین دستگاه کارت خوان نباید شکسته، چسب خورده و یا قطعات اضافی به آن متصل باشد. در صورت وجود چنین مواردی شهروندان از کشید کارت خودداری نمایند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید