راهکارهای برون رفت از تهدیدات فضای مجازی تولید محتوای بومی و استفاده...

راهکارهای برون رفت از تهدیدات فضای مجازی تولید محتوای بومی و استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کردستان راهکار برون رفت از تهدیدات در فضای مجازی را، تولید محتواهای ایرانی اسلامی فاخر و استفاده از پیام رسان‌های بومی دانست.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ ‌فرامرز شاکری‌ در هشتاد و پنجمین جلسه شورا فرهنگ عمومی استان که با موضوع فرصت‌ها، تهدیدات و راهکارهای برون رفت از تهدیدات فضای مجازی برگزار شد، گفت: تولید محتواهای ایرانی اسلامی فاخر و  استفاده از پیام رسان‌های بومی،‌ یکی از راهکارهای‌ برون رفت از تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی است.

وی افزود: فضای مجازی، همانند هر مقوله‌‌ دیگری که در عالم حقیقی وجود دارد، باید از منظر تهدید و فرصت، در کنار هم دیده شود.

سرهنگ شاکری به شناخت صحیح و گستردگی مسائل در فضای مجازی پرداخت و عنوان کرد: فضای مجازی، سکه‌ای است که باید دو روی آن را با هم دید. لذا باید دانست که شناخت صحیح فضای مجازی و به تبع آن، استفاده‌ صحیح و در عین حال حداکثری از این پدیده‌ در دنیای مدرن، مستلزم شناخت و آسیب شناسی آن است زیرا این فضا بستری را برای ورود مجرمان باز نموده که تعرض به حقوق فردی و عمومی، ارتکاب تخلفات مالی، اخلاقی، ‌اوج گرفته و هر روزه شاهد وقوع شکل جدیدی از جرائم می‌باشیم.

این مقام انتظامی در بخشی از سخنان خود به جنگ نرم دشمنان از طریق فضای سایبری اشاره و تاکید کرد: امروزه با توجه به رشد فکری و آگاهی عمومی خیلی از کشور‌ها، نفوذ و سلطه از راه لشکرکشی نظامی به آسانی امکان‌پذیر نیست لذا ابر‌قدرت‌ها برای نیل به اهداف شوم و پلید خود و شکستن قید و بند‌ها با رواج و تبلیغات فرهنگی غربی تلاش‌ می‌کنند و همین امر باعث شده که ما امروزه با واژهای چون تهاجم فرهنگی و جنگ نرم آشنا شویم.

شاکری در ادامه با بیان این‌که سهم استان در بحث جرایم سایبری در مقایسه با کل کشور یک و نیم درصد می‌باشد، تصریح‌کرد: با توجه به افزایش حجم چشمگیر کاربران و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و از طرفی به دلیل عدم آگاهی از آسیب‌پذیری‌های مرتبط با رایانه، موبایل و شبکه اجتماعی متاسفانه شاهد رشد ۱۰۷ درصد جرایم سایبری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هستیم.

رئیس پلیس فتا فرمانده انتظامی استان کردستان در خاتمه تعامل دستگاه‌ها و نهادهای دولتی برای نهادینه ساختن فرهنگ استفاده از فضای سایبری، آگاهی از فرصت‌ها و تهدیدات این فضا را امری ضروری دانست و خاطر نشان‌کرد: هرچقدر زیر ساخت‌ها در این حوزه قوی‌تر از گذشته شود و تولید محتواهای ایرانی اسلامی، استفاده از پیام رسان‌های بومی افزایش و ارتقاء پیدا کند راه برون رفت از تهدیدات فضای مجازی بیشتر خواهد شد.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید