0

دومین نشست کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران برگزار شد

دسته بندی ها : حکمرانی فناوری اطلاعات 27 مهر 1400 کارشناس سایبرلا 42 بازدید
حقوق اینترنت, حقوق سایبر, سایبرلا

در دومین نشست کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، سه ماده از آئین نامه داخلی این کمیسیون به تصویب اعضا رسید.

دومین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی، فضای مجازی عصر امروز (سه شنبه، 27 مهرماه) در محل کمیسیون تلفیق برگزار شد.

این جلسه که به صورت زنده از طریق درگاه اینترنتی خبرگزاری خانه ملت و اپلیکیشن تلوبیون پخش می شد به بررسی و تصویب آیین نامه داخلی کمیسیون مشترک اختصاص داشت.

براساس مصوبه ماده 1 امروز کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی مقرر شد؛ کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، مطابق قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و این آئین نامه اداره شود.

همچنین پس از بحث و بررسی‌ها درباره ماده 2 آئین نامه داخلی این کمیسیون مقرر شد؛ جلسات عادی کمیسیون در هفته هایی که مجلس جلسه علنی دارد و نیز جلسات فوق العاده با درخواست کتبی یک سوم اعضای کمیسیون (حداقل 8 نفر) با موافقت اعضا، در زمان و محل مشخص شده و مطابق دستورکاری که قبلا از سوی هیات رئیسه کمیسیون اعلام می شود تشکیل شود. همچنین در تبصره نخست این ماده آمد است که هیات رئیسه کمیسیون زمان برگزاری جلسات کمیسیون را به نحوی تنظیم کند که با ساعت تشکیل جلسات سایر کمیسیون ها تداخل نداشته باشد، مگر در صورت ضرورت آن هم با تشخیص رئیس و تصویب اکثریت حاضر کمیسیون.

در تبصره دوم ماده 2 نیز تأکید شد که در صورت تشخیص ضرورت تشکیل جلسات کمیسیون در زمان ساعات جلسات صحن مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون می تواند با اخذ نظر موافق رئیس مجلس شورای اسلامی جلسات را تشکیل دهد.

سپس اعضای کمیسیون مشترک وارد بررسی ماده 3 آئین نامه داخلی شدند و نهایتا مصوب کردند که جلسات کمیسیون با حضور حداقل دو سوم اعضا رسمیت می یابد و با اعلام رئیس جلسه و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز می شود. مناط تصویب در تمامی رأی گیری ها به جز انتخاب اعضای هیات رئیسه، اکثریت دو سوم مجموع اعضای کمیسیون است و تغییرات آئین نامه داخلی با رأی دو سوم اعضای حاضر خواهد بود.

همچنین ماده 4 این طرح که درباره پخش زنده جلسات کمیسیون بود، مراعا ماند و ادامه بررسی آن جلسه بعدی موکول شد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

عباسی - کارشناس سایبرلا
کارشناس سایبرلا

سلام. من عباسی هستم! یکی از همکاران بخش تولید محتوای سایبرلا. علاقمند به حوزه حقوق فناوری اطلاعات هستم و علاوه بر فعالیت در حوزه مسائل حقوقی, به مباحث حوزه امنیت اطلاعات و فناوری های نوین هم علاقه دارم.

برای مشاهده مطالب سایت از طریق کانال تلگرام می توانید عضو کانال سایبرلا شوید! عضویت در کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  18 + نه =

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!