دستگیری مزاحمان شبکه اجتماعی در رشت‌، صومعه‌سرا و آستارا

دستگیری مزاحمان شبکه اجتماعی در رشت‌، صومعه‌سرا و آستارا

رئیس پلیس فتا گیلان از دستگیری مزاحمان سایبری شبکه‌های اجتماعی در استان خبر داد و گفت: سه مزاحم شبکه اجتماعی در شهرهای رشت، صومعه‌سرا و آستارا شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش سایببرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ ایرج محمدخانی با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه‌سرا و آستارا به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی، موضوع در دستور کار پلیس فتا‌، قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی مزاحمان این شبکه اجتماعی كه یک نفر زن و دو نفرمرد بودند، با هماهنگی مقام قضایی آنها را در رشت‌، صومعه‌سرا و آستارا دستگیر و به پلیس فتا‌، انتقال دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان با توجه به ادله دیجیتال كشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این كار تسویه حساب شخصی و غیر اخلاقی‌، عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا گیلان ادامه داد: متهمان که ۳۴ ساله اهل و ساکن صومعه‌سرا و ۲۹ ساله اهل و ساکن رشت و ۲۳ ساله اهل و ساکن آستارا بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت‌، صومعه‌سرا و آستارا‌، شدند.

‌سرهنگ محمدخانی با تاکید بر اینکه شهروندان در انتخاب پیام رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه‌ و استفاده از خدمات آنها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند، افزود: کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک، تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند.

این مقام انتظامی خواستار استفاده از نرم افزارهای پیام‌رسان ایرانی از سوی شهروندان شد و گفت: کاربران برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند .

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید