0

خطرات اجاره دادن کارت های بانکی

سرقت اطلاعات کارت اعتباری, جرایم مالی در فضای مجازی

اجاره دادن کارت بانکی, شماره حساب و درگاه بانکی زمینه ساز سواستفاده مجرمان سایبری خواهد بود و عواقب جبران ناپذیری در پی دارد.

رئیس پلیس فتا کرمان نیز در همین زمینه به شهروندان هشدار داد: به هیچ عنوان کارت بانکی و شماره حساب و یا درگاه بانکی خود را به دیگران اجاره ندهند.

سرهنگ امین یادگارنژاد گفت: شخصی با مواجه شدن با آگهی کاریابی در فضای مجازی با عنوان ” با اجاره دان کارت بانکی خود ، ماهیانه ۲۰ میلیون ریالی دریافت نمایید ” مورد کلاهبرداری قرار گرفته می گیرد.

فرد قربانی با توجه به کثرت حساب های بانکی خود پس از مواجه شدن با آگهی مذکور  تعدادی از حساب های بانکی خود را در ازاری دریافت مبلغی معین به صورت ماهیانه و بدون توجه به عواقب آن در اختیار فرد آگهی دهنده قرار می دهد.

با توجه به اینکه ارتباط بین فرد آگهی دهنده و قربانی در فضای مجازی بوده  و هیچ نشانی از کلاهبردار نمی باشد لذا کلیه عواقب و جرم های انجام شده با حساب های اجاره ای متوجه قربانی یا صاحب حساب می باشد.

یادگارنژاد تاکید کرد: از این‌رو به همه هم شهروندان توصیه میکنم به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را با هیچ مبلغی نپذیرند، تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت‌های خلاف قانونی که از طریق حساب ها یا کارت های بانکی اجاره ای انجام می‌شود در امان باشند.

خطرات اجاره دادن کارت های بانکی

وی یادآور شد: شهروندان باید به خاطر بسپارند که از طریق اجاره حساب بانکی یا کارت بانکی آنها موارد مجرمانه امثال پولشویی, کلاهبرداری های مالی, فرار مالیاتی و .… امکان دارد صورت بگیرد که هر کدام از این جرایم مجازات خاص خود را دارد.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل به همه دارندگان کارت های بانکی و صاحبان حساب های بانکی هشدار می‌دهیم که از قرار دادن کارت پرداخت بانکی و حساب بانکی در اختیار افراد غیر, حتی فروشندگان کالا خودداری کرده و خود را در مظان اتهام های کلاهبرداری, پولشویی و بدهکاران مالیاتی قرار ندهند.

مدیر سایت سایبرلا
مدیر سایبرلا

مدیر سایت سایبرلا

سایبرلا حاوی انبوهی از مطالب آموزشی است. برای مطالعه مطالب و مقالات آموزشی اینجا را کلیک کنید مطالب آموزشی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

چنانچه دیدگاهی حاوی کلمات توهین آمیز باشد, تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک + 1 =

  لینک کوتاه :
  Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.

  عضویت در خبرنامه ویژه سایبرلا

  با عضویت در خبرنامه سایبرلا از آخرین قوانین و مقررات حوزه فضای مجازی آگاه شوید!