تسهیل جاسوسی از مراکز مهم و حساس با اینترنت و شبکه‌های اجتماعی

تسهیل جاسوسی از مراکز مهم و حساس با اینترنت و شبکه‌های اجتماعی

وکیل جرایم فضای سایبری تهران

نشست شناسایی آسیب‌های فضای مجازی برای کارکنان دولتی با همکاری پلیس فتای استان و استانداری مازندران در سالن اجتماعات استانداری در شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا، کارشناس پلیس فتای مازندران در این نشست که در استانداری مازندران برای کارکنان این سازمان در شهرستان ساری برگزار شد با اشاره به این نکته که سازمان‌های اطلاعاتی با استفاده از شیوه‌ها و شگردهای نوین سعی در كسب اطلاعات محرمانه در ابعاد مختلف را داشته و از آن در راستای ضربه زدن به كشور بهره‌برداری می‌نمایند، گفت: علیرغم پیشرفت‌های گوناگون و خیره كننده‌ای كه در ابزار و ادوات جاسوسی به دست آمده‌، سرویس‌های اطلاعاتی بر این باورند كه نیروی انسانی مطمئن‌ترین و كارآمدترین سرمایه برای دستیابی به اطلاعات پنهان می‌باشد. لذا به حیله‌های گوناگون سعی در نزدیك شدن به خواص جامعه و افرادی که در پست‌های حساسی همچون استانداری مشغول به خدمت هستند می‌باشند.

وی ادامه داد: با توجه به پیشترفت تکنولوژی در عصر حاضر و ورود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در بین کارکنان ادارات و سازمان‌های کشور زمینه‌های نفوذ دشمنان و جاسوسان را در نقاط مهم و حساس کشوری فراهم کرده است، از این رو کارکنان دولتی باید دقت بیشتری نمایند و در استفاده از این تکنولوژی در محیط کاری جانب احتیاط را رعایت نمایند.

این کارشناس در ادامه گفت: با توجه با اینکه میزان نحوه به‌کارگیری فن‌آوری‌های ارتباطی از جمله شبکه‌های اجتماعی موبایلی در مازندران از سایر استان‌ها بیشتر می‌باشد‌، از این‌رو خروج اطلاعات شخصی کاربران در شبکه‌های اجتماعی به بیرون از کشور و فراهم شدن امکان جاسوسی از جمله مخاطرات مهم این شبکه‌های پیام رسان در کشور می‌باشد.

وی به منظور جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان، از کاربران تلفن‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی گفت: در جهت پیشگیری از خطرات فضای مجازی کاربران شبکه‌های اجتماعی دانش اینترنتی خود را افزایش داده و با آگاهی کامل از این فضا استفاده کنند.

این کارشناس پلیس فتا مازندران در خاتمه با بیان اینکه تلفن‌های همراه دارای قابلیت‌هایی هستند كه می‌توانند به عنوان ابزارهای جاسوسی مورد استفاده قرار بگیرند، به کارکنان ادارات دولتی هشدار داد: از به اشتراک گذاشتن اطلاعات سازمانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خود داری نمایید.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید