0

تفکیک اتحادیه کسب و کارهای مجازی متوقف شد

دسته بندی ها : اتحادیه کسب و کارهای مجازی 17 شهریور 1401 کارشناس سایبرلا 98 بازدید
اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی - سایبرلا

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به وزیر صمت خواستار توقف تفکیک اتحادیه کسب و کارهای مجازی شد.

تفکیک اتحادیه کسب و کارهای مجازی به دو بخش خدماتی و توزیعی، مساله‌ای بود که دغدغه‌ها و نگرانی‌های فراوانی را ایجاد کرده‌ بود. اما مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار توقف این اقدام تا تصویب قانون اصلاحی نظام صنفی شد.

به دنبال جلسه حضوری وزیر صنعت، معدن و تجارت با کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های نوآور، تصمیمات جدیدی اتخاد شد.

پیش از این نیز وزارت صمت به مصوبه هیات عالی نظارت جهت تفکیک این اتحادیه بی‌توجهی کرده‌ بود. در نتیجه این بی‌توجهی منجر به تفسیرهای متعددی شد.

دو ماه قبل بود که وزارت صمت بی توجه به‌مصوبه هیات عالی نظارت که با رد تفکیک اتحادیه کسب و کارهای مجازی، دستور برگزاری انتخابات در اسرع وقت را داده بود. همچنین هیات مدیره جدیدی را بر این اتحادیه منصوب کرد.

نارضایتی‌ها از این تفکیک

بیشتر اعضای هیات مدیره اتحادیه‌کسب و کارهای مجازی نیز تفکیک را به ضرر این اتحادیه‌می‌دانستند و بسیاری از کسب و کارها نیز موافق آن نبود.

از سوی در این مدت بسیاری از کسب و کارها، وزارت کشور و نمایندگان مجلس بر برگزاری انتخابات و اجرای قانون تاکید کرده بودند.

به نظر می‌رسد با تعیین و تکلیف شدن موضوع تفکیک اتحادیه کسب و کارهای مجازی، انتخابات این اتحادیه نیز به زودی انجام شود. چرا که‌ انتخابات این اتحادیه حدودا شش ماه بود که به تعویق افتاده‌‌است و یکی ار دلایل اصلی تاخیر در برگزاری انتخابات، مساله‌تفکیک آن بود. این موضوع باعث نگرانی بسیاری از کارشناسان حوزه کسب و کارهای مجازی شده‌بود. چراکه ایشان باور داشتند. بعضی از کسب و کارها از دو جنس خدمت به‌کاربران ارائه‌می‌دهند و اگر چنین موضوعی جدی شود سردرگمی پیش خواهد آمد. بنابراین ایشان بارها اعتراض خود به روش‌های گوناگون اعلام کردند. همچنین چندی قبل ۲۷ استارتاپ به وزیر صمت نامه نوشتند. و از او خواستند انتخابات اتحادیه‌زودتر برگزار شود. که این موضوع مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

منبع: تجارت نیوز

عباسی - کارشناس سایبرلا
کارشناس سایبرلا

سلام. من عباسی هستم! یکی از همکاران بخش تولید محتوای سایبرلا. علاقمند به حوزه حقوق فناوری اطلاعات هستم و علاوه بر فعالیت در حوزه مسائل حقوقی, به مباحث حوزه امنیت اطلاعات و فناوری های نوین هم علاقه دارم.

برای مشاهده مطالب سایت از طریق کانال تلگرام می توانید عضو کانال سایبرلا شوید! عضویت در کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 + 9 =

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!