تنظیمات امنیتی مودم، تبلت و شبکه‌های اجتماعی را به درستی انجام دهید

تنظیمات امنیتی مودم، تبلت و شبکه‌های اجتماعی را به درستی انجام دهید

سرپرست دایره تشخیص‌ و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا استان اردبیل گفت: تنظیمات امنیتی مودم، رایانه، تبلت، گوشی و حساب‌های کاربری خود را با دقت و به درستی انجام دهید.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: ستوانیکم سلیمانی در کارگاه آموزشی شناسایی آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و تهدیدات فضای مجازی برای کارمندان سازمان انتقال خون استان اردبیل گفت: آسیب‌ها‌، تهدیدات و خطرات فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی را جدی بگیرید.

وی با اشاره به این نکته مهم که هدف اصلی از ایجاد شبکه‌های اجتماعی توسط ابرقدرت‌ها سوءاستفاده و جاسوسی می‌باشد افزود: این سازمان‌های جاسوسی با رصد مداوم عملکرد کاربران در فضای مجازی و کپی‌برداری و پالایش از داده‌ها و فایل‌هایی که به اشتراک می‌گذارند یا انتقال می‌دهند علاوه بر دسترسی به اطلاعات محرمانه، شخصی و خصوصی افراد و شرکت‌ها با برنامه‌ریزی‌های دقیق و هدفمند علیه نظام‌، حکومت و فرهنگ‌های ملت‌ها اقدام نموده و درصدد ایجاد جنگ روانی و به بیراهه کشیدن جوانان و نابود کردن بنیان خانواده‌ها می‌باشند.

ستوانیکم سلیمانی با توجه به رشد بی‌سابقه کانال‌های مخرب‌، مبتذل و مستهجن گفت: همه افراد مخصوصاً کارمندان دولت علاوه بر محافظت از خود هوشیاری کامل در کنترل افراد خانواده و فرزندان خود را داشته و این کار صرفاً با افزایش آگاهی و بالا بردن سواد رسانه‌ای امکان‌پذیر می‌باشد.

‌وی همچنین در مورد انواع صفحات جعلی اعم از دولتی‌، بانکی و دانلود برنامه و راه‌های تشخیص و اقدام در برابر آن‌ها ضمن هشدار افزود: کارکنان دولت از ارسال هرگونه فایل شخصی و خصوصی که افشاء آن موجب دردسر خواهد شد و همچنین هرگونه نامه محرمانه و غیر محرمانه سازمانی در بستر اینترنت و پیام‌رسان شبکه‌های اجتماعی خودداری نمایند.

این کارشناس پلیس فتای استان اردبیل با اشاره به افزایش روزافزون ویروس‌ها و باج‌افزارها و بررسی خطرات استفاده نادرست از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، برای در امان ماندن از آن‌ها، هشدار داد و گفت: تنظیمات امنیتی مودم، رایانه، تبلت، گوشی و حساب‌های کاربری خود را با دقت و به درستی انجام دهید.

سرپرست دایره تشخیص‌و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا استان اردبیل با بیان اینکه به افراد حاضر در فضای مجازی اعتماد نکنید، افزود: سعی کنید در صورت امکان از واردکردن اطلاعات واقعی در مورد مشخصات هویت خود، محل سکونت و حساب‌های بانکی خودداری نمایید.

ستوانیکم سلیمانی ادامه داد: از کلیک بر روی پیوندها، پست‌ها و فایل‌های پیوستی مخصوصاً در نامه‌های الکترونیکی خودداری نمایید. ضمن آنکه  در استفاده از درگاه‌های بانکی و اینترنت بانک هوشیار باشید تا در تله فیشینگ هکرها قرار نگیرید.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید