0

تصمیم گیری درباره مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار بر عهده پلیس فتا و دادستانی است

پلیس فتا, وکیل جرایم فضای مجازی تهران

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: تصمیم گیری درباره مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار بر عهده پلیس فتا و دادستانی است اما از نظر ما این اقدام کار درستی نیست چون هیچ تأثیری در فضای بازار و قیمت مسکن ندارد.

امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره موضوع مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار  گفت: در بازار سنتی مسکن که همان مغازه های املاک هستند بیشتر از آگهی های داخل سایت ها به خصوص دیوار باعث افزایش قیمت مسکن می شوند البته از طرفی سوء استفاده از فضای مجازی هم وجود دارد به طوری که افراد آگهی های جعلی در سایت ها می گذارند تا قیمت مسکن را در نفقطه ای از شهر افزایش دهند.

وی افزود:  تصمیم گیری درباره مسدود کردن قیمت مسکن از دیوار بر عهده پلیس فتا و دادستانی است اما از نظر ما این اقدام کار درستی نیست چون هیچ تأثیری در فضای بازار و قیمت مسکن ندارد.

راهکارهای پیشنهادی معاون وزیر برای جلوگیری از سوء استفاده در سایت دیوار در حوزه مسکن

ناظمی تصریح کرد: برای جلوگیری از سوءاستفاده از فضای مجازی ۲ راهکار از نظر ما بسیار مفید است اول اینکه افراد احراز هویت شوند مثل سیستم شاهکار که اکنون وجود دارد و دوم اینکه انتشار آگهی را برای هر فرد در هر روز محدود کنند به این معنی که به طور مثال هر فرد روزانه ۲ آگهی بیشتر نتواند انتشار دهد.

وی ادامه داد: اگر احراز هویت و محدود کردن افراد در انتشار آگهی اتفاق بیافتد به راحتی می توان نه تنها از سوء استفاده مجازی بلکه از رشد قیمت ها و سردرگمی مردم  جلوگیری کرد.

منبع: مهر

عباسی - کارشناس سایبرلا
کارشناس سایبرلا

سلام. من عباسی هستم! یکی از همکاران بخش تولید محتوای سایبرلا. علاقمند به حوزه حقوق فناوری اطلاعات هستم و علاوه بر فعالیت در حوزه مسائل حقوقی, به مباحث حوزه امنیت اطلاعات و فناوری های نوین هم علاقه دارم.

سایبرلا حاوی انبوهی از مطالب آموزشی است. برای مطالعه مطالب و مقالات آموزشی اینجا را کلیک کنید مطالب آموزشی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

چنانچه دیدگاهی حاوی کلمات توهین آمیز باشد, تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  17 + 5 =

  لینک کوتاه :
  Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.

  عضویت در خبرنامه ویژه سایبرلا

  با عضویت در خبرنامه سایبرلا از آخرین قوانین و مقررات حوزه فضای مجازی آگاه شوید!