0

«ترغیب دیگران به شکار و صید در فضای مجازی» به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اضافه شد

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه - سایبرلا

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در جدیدترین مصوبه خود «ترغیب دیگران به شکار و صید جانواران وحشی و شکار و صید در فصول و ساعات ممنوعه در فضای مجازی و عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته از طریق فضای مجازی» را به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اضافه کرد.

جواد بابایی، معاون دادستان کشور در امور فضای مجازی و دبیر کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه در نامه‌ای خطاب به اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا وسیما و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور خبر از اضافه شدن محتوای محیط زیستی به مصادیق محتوای مجرمانه را داد.

این محتواهای مجرمانه براساس مصوبات یکصد و بیست و سومین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که در ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ برگزار شد به عنوان مصادیق مجرمانه به فهرست مصادیق مجرمانه اضافه شدند.

این محتواها شامل «ترغیب دیگران به شکار و صید جانوران وحشی بدون پروانه در فضای مجازی، ترغیب دیگران به شکار و صید در فصول و ساعات ممنوعه یا از طریق غیرمجاز در فضای مجازی، هرگونه عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آنها بدون پروانه از طریق فضای مجازی، خرید و فروش و صدور پرندگان شکاری از طریق فضای مجازی، عرضه، فروش هر نوع ماهی و سایر آبزیان بدون اخذ پروانه و  عرضه، فروش انواع ماهی‌های خاویاری و خاویار بدون اجازه شیلات در فضای مجازی» است.

منبع: پیوست

اخبار مرتبط: فهرست کامل مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی

عباسی - کارشناس سایبرلا
کارشناس سایبرلا

سلام. من عباسی هستم! یکی از همکاران بخش تولید محتوای سایبرلا. علاقمند به حوزه حقوق فناوری اطلاعات هستم و علاوه بر فعالیت در حوزه مسائل حقوقی, به مباحث حوزه امنیت اطلاعات و فناوری های نوین هم علاقه دارم.

برای مشاهده مطالب سایت از طریق کانال تلگرام می توانید عضو کانال سایبرلا شوید! عضویت در کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  چهارده − چهارده =

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!