تخلیه حساب شهروندان با بهانه برنده شدن در قرعه كشی!

تخلیه حساب شهروندان با بهانه برنده شدن در قرعه كشی!

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی كه با ارسال پیامكی با عنوان “برنده شدن در قرعه كشی” طعمه‌های خود را به كنار دستگاه عابر بانك كشانده و با ترفند‌های خاص موجودی حساب آنها را به حساب خود منتقل می‌كرد توسط كارآگاهان پلیس فتای اصفهان دستگیر شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ‌ سید‌مصطفی مرتضوی‌ اظهار کرد: در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر كلاهبرداری از وی به طریق ارسال پیامك، موضوع در دستور كار كارآگاهان پلیس فتای استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از مالباخته مشخص شد‌، وی پیامكی با عنوان “‌شما برنده قرعه‌كشی عتبات عالیات شده‌اید” را دریافت كرده و سپس با فرد ارسال كننده پیامك تماس می‌گیرد و او هم از وی می‌خواهد تا به یكی از دستگاه‌های عابر بانك برود.

رییس پلیس فتا استان گفت: این فرد نیز به حرف فرد ارسال كننده پیام گوش كرده و به عابر بانك می‌رود و به دستورات او عمل می‌كند و به این طریق موجودی این شهروند كه ۸ میلیون ریال بوده با ترفندی خاص به حساب فرد كلاهبردار منتقل می‌شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: با اظهارات مالباخته بلافاصله در این زمینه پرونده تشكیل و كارآگاهان پلیس فتا جهت دستگیری فرد كلاهبردار وارد عمل شده و با استفاده از اقدامات ویژه و تخصصی پلیس فتا مخفیگاه این شخص را شناسایی كرده و ظرف ۲ روز او را دستگیر می‌كنند.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینكه متهم كه در ابتدا منكر هر گونه بزه بود، اظهار کرد: این شخص هنگامی كه با مدارك و مستندات پلیس مواجه شد به صراحت به بزه انتسابی اعتراف و به كلاهبرداری از چندین شهروند به این طریق اقرار نمود.

این مقام انتظامی با بیان اینكه تا‌كنون تعدادی از مالباختگان شناسایی شده‌اند، بیان کرد: با شكایت شاكیان پرونده متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

رییس پلیس فتای استان با هشدار به شهروندان در خصوص كلاهبرداری‌های پیامكی گفت: به شهروندان توصیه می‌كنیم هرگز به پیامك‌هایی از نوع برنده شدن در قرعه‌كشی كه از آنها خواسته می‌شود تا به عابربانك مراجعه كرده و یا اطلاعات حساب خود را برای آنها ارسال كنند توجهی نكرده و در صورت برخورد با این‌گونه موارد حتماً از طریق شماره تلفن ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهید.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید