برداشت غیر مجاز بانکی با ترفند برنده قرعه‌کشی رادیو جوان شدید

برداشت غیر مجاز بانکی با ترفند برنده قرعه‌کشی رادیو جوان شدید

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از شناسایی دو کلاهبردار پس از برداشت غیر مجاز ۵۶۰ میلیون ریال از حساب بانکی خبر داد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ علی اعتمادی در خصوص جزئیات بیشتر این خبر گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی با ترفند تماس از رادیو جوان و اعلام برنده شدن در مسابقه به مبلغ ۵۰ میلیون ریال وجه نقد و سفر زیارتی به کربلا، اقدام به گرفتن رمز دوم کارت بانکیش کرده و مبلغ ۵۶۰ میلیون ریال از حسابش برداشت کرده‌اند، موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در پیگیری و تحقیقات اولیه مأموران و پس از بررسی مستندات ارائه شده توسط شاکی مشخص شد مبلغ ۵۶۰ میلیون ریال به حساب بانکی فردی با هویت مشخص انتقال داده شده است، افزود: در ادامه تحقیقات مأموران، مشخص شد کلاهبرداران از دو فروشگاه موبایل واقع در شهرستان کرج اقدام به برداشت ۲۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و همچنین خرید ۴۰ میلیون ریال شارژ تلفن همراه کرده‌اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه حساب‌های فروشگاه‌های موبایل که کلاهبرداران اقدام به برداشت پول کرده بودند، مسدود شد، بیان کرد: مأموران با انجام یک‌سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری دو متهم شدند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی همچنین تصریح‌کرد: متهمان پس از مشاهده مستندات به بزه انتسابی خود اعتراف و روانه زندان شدند.

سرهنگ اعتمادی ضمن هشدار در خصوص برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی کاربران از شهروندان خواست رمز اول و دوم حساب‌های بانکی خود را بلافاصله پس از دریافت کارت‌های بانکی و به صورت دوره‌ای  تغییر دهند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید