برداشت غیر مجاز از حساب توسط دوست صمیمی

برداشت غیر مجاز از حساب توسط دوست صمیمی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی كه با سرقت اطلاعات حساب بانكی یكی از شهروندان اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب وی نموده بود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ‌ سید‌مصطفی مرتضوی‌ اظهار کرد: در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینكه از حساب بانكی وی مبلغی پول به صورت غیر مجاز برداشت شده بررسی موضوع در دستور كارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از تشكیل پرونده مقدماتی و انجام تحقیقات مورد نیاز در فضای سایبر و انجام بررسی‌های علمی‌ و فنی صورت گرفته و جمع آوری اسناد و مدارك الكترونیكی نهایتاً متهم فردی به هویت “مجتبی. ا” از دوستان شاكی در اصفهان شناسایی و دستگیر گردید.

این مقام مسئول عنوان کرد: متهم كه در برابر مدارك مستند و ادله محكم این پلیس قرار گرفته بود صراحتاً به بزه انتسابی اقرار نمود.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: با اعتراف صریح متهم در این رابطه پرونده تكمیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ مرتضوی با اشاره به اینکه رمز كارت خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهید و سعی كنید از شماره‌هایی كه قابل حدس زدن هستند‌، نظیر سال تولد‌، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نكنید، به شهروندان توصیه کرد: اگر مجبورید كارت عابر بانك خود را به فرد دیگری بسپارید، پس از اتمام كار رمز خود را عوض نمایید.

وی ادامه داد: به هنگام عملیات بانكی با دستگاه‌های خود پرداز(ATM) مراقب باشید. افرادی به بهانه‌های مختلف دنبال شماره حساب، شماره كارت و رمز های اول و دوم شما هستند تا از آن سوء‌استفاده نكنند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: موجودی حساب خود را با نگهداشتن رسید‌های بانكی (تراكنش‌ها) به طور مرتب كنترل و حسابرسی كنید و هرگونه مغایرت را به بانك اطلاع دهید.

سرهنگ مرتضوی در پایان تاکید کرد: از یك رمز برای حساب‌های مختلف بانكی استفاده نكنید.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید