سوء استفاده از غفلت و ناآگاهی مردم، زمینه ساز برداشتهای غیرمجاز

سوء استفاده از غفلت و ناآگاهی مردم، زمینه ساز برداشتهای غیرمجاز

رئیس پلیس فتای همدان گفت: فردی که از ناآگاهی افراد برای کسب منافع مالی سوءاستفاده می‌کرد توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل انتظامی استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا، سرهنگ امینی‌ در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه شهروند همدانی و در دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیر مجاز موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه شاکی اظهار نمود، از طريق پیامک بانکی متوجه شدم از حسابم پول برداشت شده است در صورتي که کارتم همراه خودم  بوده و برداشت اينترنتي هم نداشتم و من از اين برداشت‌ها هيچ اطلاعي ندارم و خواستار شناسايي عامل برداشت مي‌باشم.

این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و به کارگیری شگرد‌های خاص پلیسی، فرد با هویت معلوم شناسایی و طی عملیات غافلگیرانه‌ای دستگیر شد.

سرهنگ امینی اظهار‌کرد: متهم که از بستگان شاکی بوده کارت بانکی شاکی را گرفته تا برایش پول برداشت کند در این حین از ناآگاهی شاکی سوء‌استفاده نموده و برای کارت رمز دوم اینترنتی را تعریف و مشخصات کارت را به همراه رمز آن ذخیره کرده و به طور متناوب از آن برداشت اینترنتی می‌کرده است.

رئيس پليس فتا همدان به شهروندان هشدار داد: ساده‌ترین راه کلاهبرداری از کارت شما، دسترسی به اطلاعات حساب شماست. پس به هیچ‌عنوان اطلاعات حساب، شماره و رمز کارت خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید.

وی ادامه داد: همچنین به هیچ عنوان کارت خود را به این افراد نسپارید. از نگهداري رمز عبور به همراه کارت عابر خودداري کنيد تا در صورت مفقودي يا ربوده شدن کارت با حساب خالي خود مواجه نشويد.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید