برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی همکاران

برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی همکاران

رئیس پلیس فتای استان مازندران گفت: شخصی که با سوء‌استفاده از اعتماد همکارش اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب او به صورت اینترنتی کرده بود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان مازندران شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا، سرهنگ دوم حسن محمدنژاد در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت احدی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس گفت، چندی پیش شخص ناشناسی مبلغ۳۰ میلون و ۸۰۰ هزار ریال به صورت غیرمجاز از حسابم در چندین مرحله برداشت نموده است که بنده از آن بی‌اطلاعم لذا تقاضای رسیدگی به پرونده را دارم.

وی افزود: پس از اخذ این مرجوعه قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت و طی بررسی‌های علمی و کارشناسی این پلیس مشخص گردید متهم اقدام به سرقت از حساب شاکی به صورت اینترنتی و در قالب خرید شارژ تلفن همراه نموده که با تحقیقات گسترده‌تر متهم به هویت معلوم شناسایی گشت.

سرهنگ محمدنژاد ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا استان مازندران طی هماهنگی با مرجع محترم قضائی متهم را به این پلیس احضار و پس از حضور و مشاهده ادله موجود، ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان کرد؛ بنده با شاکی در شرکتی همکار بود‌ه‌ام و مدتی قبل شماره کارت و رمز دوم وی را از خود ایشان دریافت نمودم تا برای او شارژ تهیه نمایم اما در موقعیت مناسب و با سوء‌استفاده از اعتماد وی اقدام به خرید شارژ تلفن همراه به دفعات مختلف از حساب ایشان نمودم.

وی گفت: متهم انگیزه خود از این عمل را نیاز مالی دانست و در خاتمه پس از تکمیل تحقیقات، پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا گردید.

رئیس پلیس فتا استان مازندران با بیان اینکه هرگز کارت بانکی و رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید، گفت: رمز عبور و رمز اینترنتی کارت‌های بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهید تا در صورت مفقود شدن یا سرقت مورد سوء‌استفاده قرار نگیرد.

سرهنگ محمدنژاد ادامه داد: سرویس پیامکی تراکنش‌های بانکی خود را فعال کنید تا از هر‌گونه برداشت و واریزی به حساب‌های بانکی خود مطلع شوید.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید