بانک مرکزی ایران استفاده از بیت کوین (BitCoin) را ممنوع کرد

بانک مرکزی ایران استفاده از بیت کوین (BitCoin) را ممنوع کرد

قوانین و مقررات ارزهای دیجیتالی

سایبرلا؛ بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرد، به کارگیری ابزار بیت کوین (BitCoin) و سایر ارزهای مجازی در همه مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی امروز با اشاره به مصوبات دی‌ماه سال پیش شورای عالی مبارزه با پولشویی درباره بیت کوین وسایر ارزهای دیجیتال، دستورالعملی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.

در جلسه سی ام شورای عالی مبارزه با پولشویی در نهم دی ماه پارسال، به کارگیری ابزار بیت کوین (Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در همه مراکز پولی و مالی کشور ممنوع اعلام شد.

بر این اساس و از آنجایی که انواع ارزهای مجازی از این قابلیت برخوردارند که به ابزاری برای پولشویی و تامین مالی تروریسم و به طور کل، جابه‌جایی منابع پولی مجرمان بدل شوند، حوزه نظارت بانک مرکزی برای پیشگیری از وقوع جرائم از طریق ارزهای مجازی، موضوع ممنوعیت به کارگیری ارزهای مجازی را به بانک ها ابلاغ کرده است.

بانک مرکزی تاکید کرده، با توجه به اهمیت موضوع، همه شعب و واحدهای تابعه بانک ها و موسسه های اعتباری و صرافی ها باید از انجام هرگونه خرید و فروش این ارزها و یا انجام هرگونه اقدامی که به تسهیل و یا ترویج ارزهای یاد شده بینجامد، اجتناب کنند زیرا با متخلفان از این مقررات برابر قوانین و مقررات مربوط برخورد خواهد شد.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید