باخت سنگین قماربازان مجازی

باخت سنگین قماربازان مجازی

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار درخصوص جزئیات راه‌اندازی سایت شرط‌بندی و قمار در فضای سایبری گفت: با توجه به وظیفه ذاتی پلیس فتا مبنی‌بر رصد و پایش فضای سایبری جهت ایجاد امنیت و کاهش مخاطرات در فعالیت‌های علمی، اقتصادی، اجتماعی و… برای شهروندان، طی رصدهای انجام‌شده در فضای سایبر از سوی کارشناسان پلیس فتا، صفحات با نام‌های Poker player ،Pokerredstar،Redstarpokerlive و Redstarpoker در شبکه‌های اجتماعی شناسایی شدند که مبادرت به عضو‌گیری و انجام شرط‌بندی (قمار) آنلاین می‌کردند.

شهرآرا: فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار افزود: با توجه به حساسیت موضوع، مراتب شناسایی مدیر (ادمین) کانال‌ها به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت و کارشناسان این پلیس وارد عمل شدند.
وی ادامه داد: با انجام اقدامات و بررسی‌های فنی‌‌تخصصی صورت‌گرفته و استعلامات اخذشده از مبادی ذی‌ربط، در نهایت متهمان به نام‌های امیر ٢۴‌ساله و عباس ٢۶‌ساله شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

هاشمی خاطرنشان کرد: این دو متهم ابتدا منکر هرگونه اتهام بودند که در ادامه، با مشاهده مدارک و ادله دیجیتالی کافی جرم که با دقت نظر و کارشناسی جمع‌آوری شده‌بود، به بزه انتسابی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی سبزوار بیان کرد: آن‌ها هدف از تشکیل کانال‌ها را تفریح و سرگرمی و کسب درآمد از طریق اعضای کانال و شرط‌بندی‌های انجام‌شده عنوان کردند. وی با اشاره به قانون مجازات جرائم رایانه‌ای، به کاربران اینترنت‌ که ممکن است مورد اغفال درآمد‌زایی این سایت‌ها قرار بگیرند هشدار داد و گفت: هرگونه ایجاد و راه‌اندازی سایت قمار و شرط‌بندی مطابق قوانین‌، جرم بوده و مرتکبان آن به مجازات پیش‌بینی‌شده محکوم خواهند شد.

هاشمی در پایان گفت: متهمان این پرونده پس از بازجویی‌های اولیه و تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا هدایت و معرفی شدند.

 

بدون نظر

پاسخی بنویسید