ايجاد گروه با هدف كمك به مستمندان در شبكه‌هاى اجتماعى پيام رسان...

ايجاد گروه با هدف كمك به مستمندان در شبكه‌هاى اجتماعى پيام رسان ممنوع است

فرمانده انتظامى شهرستان خواف از شناسایى و دستگیرى مدیران گروه ۲۵۰۰ نفری عیاران توسط پلیس فتا شهرستان خبر داد.

به گزارش سایبرلا به نقل از پلیس فتا: سرهنگ قربانعلی قربانی در تشریح این خبر اظهار‌ کرد: با توجه به رصد و پایش شبانه روزی فضای سایبر توسط كارشناسان و كاركنان پلیس فتا شهرستان‌، كانالی كه تحت عنوان عیاران خواف فعالیت می‌كرد شناسایی شد.

وی تصریح كرد: این كانال با طرح عنوان كمك به مستمندان با ارائه شماره حساب شخصی قصد جمع آوری وجوه نقدی و غیر نقدی افراد خیر به نفع مستمندان را داشت و ظرف مدت كوتاهی از فعالیت خود تعداد بالایی از اعضاء را جذب خود نموده بود كه پس از هماهنگی قضایی مشخص شد فعالیت این گروه با تعداد اعضای ۲۵۰۰ نفری فاقد هرگونه مجوز از سوی مراجع ذ‌ی‌صلاح بوده است.

سرهنگ قربانی ادامه داد: كارشناسان پلیس فتا پس از شناسایی هویت ده تن از مدیران كانال كه ۹ مرد و یك زن با طیف سنی ۳۰ الی ۳۵ سال بودند، افراد مذكور را دستگیر و به مكان پلیس فتا منتقل نمودند و وجوهی كه به حساب یكی از افراد مدیر كانال واریز می‌شد نیز به نفع بهزیستی ضبط شد .

وی افزود: پس از بازجویی از مدیران گروه و كانال مذكور مشخص گردید كلیه فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص جمع‌آوری كمك‌های مردمی به صورت خودسرانه و بدون هیچ‌گونه مجوز رسمی از مبادی ذی‌ربط انجام گردیده كه متهمین جهت تعیین تكلیف نهایی به دادسرا اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان به كاربران شبكه‌های اجتماعی هشدار داد: هرگونه ایجاد كانال حتی با هدف كمك به مستمندان در فضای سایبر و شبكه‌های اجتماعی بدون مجوز ممنوع بوده و برابر قوانین می‌بایست این كمك‌ها از سوی مراجع ذی‌صلاح نظیر بهزیستی‌، كمیته امداد امام خمینی(ره ) و خیریه‌های دارای مجوز … صورت پذیرد.

این مقام انتظامی در پایان به شهروندان جهت آشنایی بیشتر با اخبار و هشدارهای بروز،سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir  را معرفی و از شهروندان و كاربران فضای سایبری خواست تا نقطه نظرات و موارد مشكوك را در قسمت گزارشات مردمی درج نمایند.

 
کانال تلگرام وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی سینما وکیل - سینما حقوق

بدون نظر

پاسخی بنویسید