0

انتشار به روزرسانی امنیتی شرکت ادوبی

up to date
به‌روزرسانی امنیتی شرکت ادوبی برای ژانویه منتشر شد. شرکت ادبی سال نوی میلادی را با ارائه وصله امنیتی آغاز کرده است. از این رو در اولین روز های سال 2019 نسخه اول از به روز رسان امنیتی این شرکت منتشر شد.

این به روز رسانی با تمرکز روی دو آسیب پذیری موجود در محصولات «Connect» و «Digital Editions » منتشر شده و حفره امنیتی آنها را بر طرف کرده است. همچنین ادوبی در سوم ژانویه نیز دو آسیب پذیری بحرانی در آکروبات ریدر به صورت خارج از نوبت وصله کرد. زیرا این آسیب پذیری ها بسیار مهم و خطرناک بودند.

به آسیب‌پذیری که در محصول  Adobe Connect وجود داشت شناسه‌ی CVE-2018-19718 اختصاص یافته است. آسیب پذیری یاد شده یک اشکال نمایش و افشای توکن نشست محسوب می‌شود. بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری، نمایش مجوزهای اعطاشده به آن نشست را به دنبال خواهد داشت.

در نرم‌افزار Digital Editions که یک برنامه برای خواندن کتاب‌های الکترونیکی است، شرکت ادوبی یک آسیب‌پذیری خواندن خارج از محدوده را وصله کرده است. بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری، افشای اطلاعات کاربر در مفاد جاری را به دنبال دارد. به این آسیب‌پذیری نیز شناسه‌ی CVE-2018-12817 اختصاص یافته است. شرکت ادوبی اعلام کرده هیچگونه شواهدی مبنی بر بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری‌ها در دنیای واقعی مشاهده نشده است.

از طرفی اعلام شده احتمال بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری‌ها زیاد نیست چرا که این محصولات در گذشته نیز هدف حملات مهاجمان سایبری قرار نگرفته‌اند. به مدیران سیستم‌ها توصیه شده هرچه سریع‌تر این به‌روزرسانی‌ها را دریافت کرده و نصب کنند. ادوبی همچنین به‌روزرسانی‌هایی را برای محصول فلش‌پلیر نیز منتشر کرده ولی این به‌روزرسانی‌ها امنیتی نبوده و در راستای بهبود ویژگی‌ها و کارایی این محصول منتشر شده است.

البته سخنان مسولان ادوبی دو جانبه است، زیرا از طرفی هشدار برای به روز رسانی منتشر می کنند و از طرفی اعلام می کنند این به روز رسانی ها زیاد حائز اهمیت نمی باشند.

سایبربان

مدیر سایت سایبرلا
مدیر سایبرلا

مدیر سایت سایبرلا

برای دسترسی سریع تر به مطالب سایت، می توانید عضو کانال تلگرم شوید! عضویت در کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.

عضویت در خبرنامه ویژه سایبرلا

با عضویت در خبرنامه سایبرلا از آخرین قوانین و مقررات حوزه فضای مجازی آگاه شوید!